Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co najważniejsze – nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone.

To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), planujących długi pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Makijaż permanentny przeprowadza się etapami, stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego dobrane odpowiednio do typu urody. Igły są jednorazowe, pigmenty nie są toksyczne i nie alergizują. Przed zabiegiem nakładany jest wcześniej specjalny krem znieczulający oraz wykonywany jest rysunek obrazujący efekt pracy końcowej. Dopiero po akceptacji rysunku przez klienta przystępujemy do pracy igiełką i barwnikiem.
Po zabiegu smarujemy maść łagodzącą- przyspieszającą gojenie. By efekt był trwały, po 4 tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę- dopigmentowanie, uzupełnienie niedoskonałości. Potem, by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) w ramach odświeżenie koloru można dokładać barwnik średnio raz do roku. Efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.

Jak przygotować się przed zabiegiem mikropigmentacji?

USTA- Bardzo ważne ! Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe zapisane przez lekarza, np.:
Heviran 1600mg dziennie- 2xdziennie 800mg lub 4x400mg- przez 7 dni
Po 3 dniu można wykonać makijaż permanentny
Przy korekcie nie trzeba już stosować leku gdyż Heviran zabezpiecza przez 6 miesięcy
Istotne jest, by przed zabiegiem zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust (spirzchnięte, popękane usta słabiej przyjmuję pigment)
Zaleca się stosowanie maści ochronnej z wit.A przez tydzień przed zabiegiem+ dzień przed zabiegiem wykonanie peelingu ust.

BRWI- najlepiej niedepilowane od około 1 miesiąca, daje to możliwość doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi

KRESKI- w przypadku wrażliwych i skłonnych do opuchnięć powiek warto przed zabiegiem wziąć (pod język) kapsułki homeopatyczne z Arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca)

Na 24h przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, aspiryny oraz napoi zawierających kofeinę (kawa, coca-cola)

Jak pielęgnować skórę po zabiegu mikropigmentacji?

W 5- 14 dni po zabiegu zabarwienie makijażu błędne, nawet do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym , że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet po wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Ostateczny efekt jest widoczny po 28 dniach. Dlatego makijaż korygujący wykonuje się 4-6 tyg. od pierwszego zabiegu.
Przestrzegając instrukcji, utrzymacie swój makijaż przez wiele lat w idealnej kondycji!
Przez 10-14 dni po zabiegu
– nie malujemy, nie kamuflujemy miejsca i okolicy poddanej zabiegowi- istnieje zagrożenie zmian pigmentacyjnych (zmiany koloru wykonanego makijażu trwałego)
– skórę myjemy wodą fizjologiczną lub delikatnym tonikiem (nie z alkoholem)
– pielęgnujemy 4x dziennie miejsca zabiegu maścią SOLCOSERYL lub ALANTAN + KREM- nakładając cienką warstwę (WAŻNE: cienką), przez pierwsze 2-4 dni preparat aplikować patyczkiem kosmetycznym do uszu (nie palcem!!!)
– przez 2 tyg. po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu
– przez 6 tyg. nie należy eksponować twarzy na słońcu i w solarium
Nie należy: moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów. Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z filtrem.

PRZECIWSKAZANIA:

 • zapalenie wirusowe np. żółtaczka,zapalenia wątroby, HIV I AIDS
 • ciąża,
 • zaawansowana cukrzyca nieustabilizowana
 • podwyższona temperatura
 • przyjmowanie silnych leków sterydowych
 • alergie na farby do włosów i znieczulenia medyczne
 • anomalie skórne w miejscach pigmentowanych ( znamiona, brodawki)
 • trądzik ropowiczy, infekcja wirusowa,bakteryjna lub grzybicza
 • świeże blizny
 • skóra z tendencjami do koloidów i blizn
 • choroby weneryczne
 • choroby nowotworowe – tylko w trakcie leczenia
 • hemofilia
 • czynna opryszczka
 • zaawansowana choroba tarczycy
 • choroby gałki ocznej, stany zapalne spojówek i oka, zabiegi operacyjne oczu, stwardnienia siatkówki (przy wykonywaniu
 • zabiegu kresek na powiekach)
 • rozpoczęte leczenie dentystyczne (przy wykonywaniu zabiegu na ustach)